به سایت یاس دارو خوش آمدید

برای پیگیری از سفارشات خود با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

 

contact info
Unit 2, No.8, Hamedan alley, North Kargar st, Tehran, Iran
Teharan, Iran
yasdarou@gmail.com
66577724-26 21 98+
66577723 21 98+
Follow Us

آویشن باغی

در کشور های توسعه یافته، فعالیت های بسیاری در مورد استفاده از گیاهان دارویی و ساخت داروهای گیاهی انجام شده است. خوشبختانه در ایران نیز، با توجه به سابقه دیرینه مصرف گیاهان دارویی در طب سنتی، در سال های اخیر رشد قابل ملاحظه ای در صنعت داروسازی گیاهی ایران مشاهده می شود. لازم به ذکر است که اقبال عمومی مردم به مصرف داروهای گیاهی نیز روز به روز در حال افزایش است. یکی از آشناترین گیاهان دارویی در سطح دنیا «آویشن باغی» است که با نام علمی Thymus vulgaris و نام عمومی Thyme  شناخته شده است.

آویشن باغی گیاهی است از تیره نعنا که به دلیل برخورداری از مواد موثره فعال، کاربرد وسیعی در صنایع دارویی، غذایی، آرایشی و بهداشتی دارد. مهمترین مواد موثره موجود در بخش اسانس گیاه شامل تیمول و کارواکرول می باشد که این مواد به ترتیب 70-30 درصد اسانس و 30-15 درصداسانس را شامل می شوند.

آویشن باغی دارای اثرات اصلی ضد سرفه و خلط آور بوده و همچنین جهت بر طرف کردن برونشیت، سیاه سرفه و سرماخوردگی کودکان،  بزرگسالان و افراد مسن انتخاب مناسبی می باشد.

شرکت داروسازی یاس دارو با توجه به اهمیت این گیاه، شربت خوراکی هانی تیم  (Honeythyme) را تولید کرده است که مزیت مهم آن نسبت به سایر محصولات مشابه استفاده از عسل در فرمولاسیون
دارو است. عسل از گذشته های دور به عنوان رفع سرفه، ضد آسم، خواب آور کاربرد داشته که استفاده از آن در فرمولاسیون شربت هانی تیم اثر بخشی این دارو در رفع سرفه را تقویت کرده است.

سابقه استفاده از شربت هانی تیم نشان داده است که اثر بخشی دارو مورد تأیید پزشکان محترم و مصرف کنندگان عزیزمان بوده است.

Post a Comment