به سایت یاس دارو خوش آمدید

برای پیگیری از سفارشات خود با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

 

contact info
Unit 2, No.8, Hamedan alley, North Kargar st, Tehran, Iran
Teharan, Iran
yasdarou@gmail.com
66577724-26 21 98+
66577723 21 98+
Follow Us
داروی ضد میگرن گیاهی پین مکس

داروی ضد میگرن گیاهی پین مکس

داروی ضد میگرن گیاهی پین مکس

میگرن علاج‌پذیز است.

در ایران سالانه 8.2 میلیون نفر از این بیماری رنج میبرند.
میگرن سومین بیماری معمول از کارافتادگی به دلایل نورولوژیک در جهان است.
آمار زنان مبتلا به میگرن به دلیل تغییرات هورمونی 3 برابر بیشتر از مردان است.

داروی ضد میگرن گیاهی پین مکس (Painmax)، درمانی پیشرو برای میگرن

گرچه سردردهای میگرنی بسیار سخت درمان میشوند ولی درمان ميگرن با استفاده از داروهاي مدرن در اشکال داروئی جدید امکان پذیر گردیده است و شرکت دانش بنیان یاس دارو افتخار دارد که با طراحی داروی موضعی پین مکس ، این امکان را ایجاد نماید تا در زمان تهوع و بيخوابي در طول حمله هاي ميگرن که بيماران داروهاي غير خوراکي را ترجيح ميدهند، امکان استفاده از داروی موضعی فراهم گردد.

انطباق با تمایل بیمار

به دلیل عوارض جانبی داروهای متداول،60% از بیماران یا تاخیر در مصرف دارو دارند یا از دارو استفاده نمی‌کنند.

تقریبا از هر 10 نفر بیماران مبتلا به میگرن 8 نفر نسبت به استفاده از محصولات جدید با یک اثر مشابه اما با ضرر کمتر نسبت به داروهای نسخه شده تمایل بیشتر نشان میدهند.

پین مکس دارویی با منشاء طبیعی

پین مکس یک رول دارویی است که محتوای آن را اسانس روغن نعنا فلفلی (Mentha piperita) و اسطوخدوس (Lavandula officinalis) تشکیل داده و به عنوان فرمولاسیون جدید موضعی برای درمان میگرن به کار میرود.

مطالعات بالینی نشان داده است که اسانس نعنا فلفلي که شامل ترکیبات ضد درد و ضد اسپاسم از جمله منتول (Menthol) است در استفاده موضعي، اثرات بسیار موثری در درمان سردرد های میگرنی بوده است. همچنین در مطالعات بالینی مشابه نشان داده شده که اسانس اسطوخودوس که شامل ترکیبات ضد درد از جمله لينالول (Linalol) است ، در درمان هاي امن برای سردردهای ميگرني شديد ميتواند بسیار موثر باشد.

تحقیقات جهانی و پین مکس

سازمان بهداشت جهاني و کتاب مرجع پزشکی، اسانس نعنا فلفلي را به عنوان دارويي با اثر ضد اسپاسم ماهيچه‌هاي صاف و تسکين سردرد معرفي نموده اند.گزارشات دیگر از کلينک ها ی درمانی نشان داده اند که بطور متداول از تاثيرات بويايي اسانس اسطوخودوس براي درمانهاي حاد و پيشگيرانه ميگرن استفاده مي شود. همچنين، آزمون هاي باليني مختلف در مقايسه با دارونما، اثر محلول منتول موضعي براي درمان حاد حمله هاي ميگرني و کاهش تواتر و شدت درد را نشان داده اند.
با تکیه بر گزارشات فوق اینطور نتیجه گیری میگردد که رول موضعی پين مکس با در بر داشتن دو اسانس طبيعي نعنا فلفلی و اسطوخودوس ميتواند از لايه هاي پوستی به سرعت جذب شده، به رگهاي خوني رسیده و اسپاسم رگهاي خوني را کاهش داده و موجب تنظيم گردش خون عادی عروق شود. پين مکس در تسکين حالت تهوع و عدم تحمل نور در مقايسه با دارونما ميتواند تاثير گذار باشد.

شکل داروئی:

پين مکس در ظرف پوشش داده شيشه اي 5 ميلي ليتري که حاوی 3 میلی لیتر محلول داروئی است، با امکان حمل راحت بسته بندي شده است. هر رول پين مکس براي 18 الي 20 بار قابليت استفاده در حمله هاي ميگرني متفاوت طراحي شده است. بهترين زمان استفاده از محلول در لحظات اولیه احساس شروع حمله ميگرني است و امکان تکرار آن به دفعات بدون عوارض جانبی براحتی وجود دارد.

رول موضعی پین مکس:

پین مکس داروی موضعی با اثرات ضد میگرن است. این دارو که به شکل رول موضعی است، یک روش دارودرمانی سریع با استفاده از داروهای گیاهی می باشد. محلول پین مکس داروئی است که با استفاده از اسانس های صد در صد طبیعی نعنا (Mentha piperita ) و اسطوخدوس (Lavendula officinalis) برای استفاده موضعی و به صورت رول موضعی تولید شده است.

طریقه و مقدار مصرف :

درب شیشه را باز کرده و بوسیله توپی سر رول آن، محلول را بصورت حرکت دورانی در محل پیشانی ، گیجگاه و رباط های پشت گردن و فرورفتگی پشت سر بمالید . بسته به مدت و شدت سردرد این عمل می تواند هر30-15 دقیقه یکبار تکرار شود.

عوارض جانبی :

در صورت وجود حساسیت نسبت به اسانس های گیاهی احتمال بروز علایم درماتیت تماسی وجود دارد.

تداخلات دارویی :

تداخل دارویی خاصی برای این دارو گزارش نشده است.

نکات قابل توصیه :

– این محلول به هیچ وجه خوراکی نیست.
– از مصرف این فرآورده در کودکان زیر 7 سال خودداری شود.
– در افراد حساس به ترکیبات اسانسی ممکن است موجب ایجاد واکنش های حساسیتی شود.
– در صورتی که مصرف دارو همزمان با شروع حمله میگرنی آغاز شود تاثیر بیشتری خواهد داشت.
– از تماس دارو با چشم و لب ها جداً اجتناب شود.
– فرآورده دور از دسترس اطفال نگهداری شود.
– بلافاصله بعد از مصرف محلول درب آن را بسته و در جای خنک نگهداری کنید.
– بعد از مصرف دست ها را با آب و صابون شستشو نمائید و از مالیدن دستها قبل از شتشو به چشمها یا لب ها جدا خودداری فرمائید.

مصرف در حاملگی و شیردهی :

بهتر است از مصرف این دارو در هنگام بارداری و شیردهی خودداری شود، در صورت لزوم با پزشک مشورت گردد.

موارد مصرف:

سردردهای میگرنی – مسکن – آرام بخش

ترکیبات مهم :

ترکیبات این محلول موضعی شامل : اسانس نعنا فلفلی و اسانس اسطوخودوس میباشد.مهم ترین ترکیب اسانس نعنا فلفلی منتول (Menthol) به میزان 45% – 35% و منتون (Menthon)به میزان 20% – 15% است و مهم ترین ترکیبات اسانس اسطوخدوس لینالول (Linalool) به میزان 50% -20% اسانس و لینالیل استات (Linalyl asetat) به میزان 40% – 30% اسانس است.

فارماکولوژی :

اسانس نعنافلفلی به صورت موضعی موجب تحریک کانال کاتیونی میشود و به همین دلیل اثر ضد دردی خود را اعمال میکند.

Post a Comment