به سایت یاس دارو خوش آمدید

برای پیگیری از سفارشات خود با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

 

contact info
Unit 2, No.8, Hamedan alley, North Kargar st, Tehran, Iran
Teharan, Iran
yasdarou@gmail.com
66577724-26 21 98+
66577723 21 98+
Follow Us

دومین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی طب سنتی و طب جایگزین، داروهای گیاهی

چند دهه از آن زمان گذشته است که طب سنتی ، مکمل و جایگزین را رویکردهایی جانبی و حاشیه ای در کنار پزشکی نوین بدانیم. در چند دهه ی اخیر بسیاری از روشهای تشخیصی درمانی این مکاتب همراه جریان اصلی پزشکی شده است و هر روزه سهم بیشتری را از صنعت و خدمات بهداشتی درمانی به خود اختصاص میدهد.  سازمان بهداشت جهانی(WHO) به وضع راهبرد ها و انتشار اسناد برای این روش های طبی و درمانی مشغول است. کشور ما و بسیاری از کشورهای دیگر تحولات بنیادین مثبتی را در نظام سلامت خود در این زمینه تجربه کرده اند و میکنند. ایجاد سازمان ها و ساختارهای دولتی و خصوصی مختلف در این زمینه و تغییرات راهبردی و قانونی موثری در جریان است. در بیشتر دانشکده های پزشکی مهم در سطح ملی برای طب سنتی و داروهای گیاهی و در سطح بین المللی برای مکاتب مختلف طب سنتی ، مکمل و جایگزین مقاطع مختلف تحصیلی وجود دارد. بیش از نیمی از بیمارستانها و موسسات بزرگ و کوچک بهداشتی- درمانی و اشخاص حقیقی در جهان و چندین و چند سلامتکده و کلینیک و مطب خصوصی در کشور ارائه دهنده ی این خدمات مختلف هستند که هر ساله با رشدی قابل توجه به تعداد و مراجعین آنها افزوده میشود؛ درحالیکه هم اکنون بیش از 60 درصد از جمعیت جهان از این خدمات در فرآیند های درمانی بهره میبرند.

گیاهان دارویی، داروهای گیاهی و فرآورده های مختلف طبیعی که بخش عمده ی فرآیند درمانی در طب سنتی ، مکمل و جایگزین را برعهده دارند ، در حال افزایش سهم خود در تمامی بخش های نظام سلامت و بازارهای دارویی هستند. بر اساس آمارهای سازمان بهداشت جهانی بیش از 80 درصد از مردم جهان نیازهای درمانی خود را با گیاهان دارویی و فرآورده های آن مرتفع میسازند. صنایع مختلف وابسته به گیاهان دارویی دارای رشد کمی و کیفی فزاینده ای میباشد و به علت مزایای خاص خود هر ساله سهم بیشتری از توجه متخصصان و عموم را به خود اختصاص میدهند. امروزه به‌رغم فراوانی داروهای شیمیایی، استفاده از گیاهان دارویی در حال افزایش است و تولید و تجارت این گیاهان رقم قابل ملاحظه‌ای را به خود اختصاص داده است.  افزایش شتابدار گردش مالی در زمینه های مذکور در کشور ما و سایر نقاط جهان باعث توجه روزافزون سرمایه گذاران به این صنعت و خدمات شده است. گردش مالی خدمات طب مکمل و جایگزین در سال 2015 بیش از 40 میلیارد دلار بوده است. ارزش بازار دارو های گیاهی طبق پیش بینی بانک جهانی از 25.5 میلیارد دلار در سال 2015 به 35.4 میلیارد دلار در سال 2020 افزایش خواهد یافت. برای گیاهان دارویی و فرآورده های آن هم اکنون این رقم در حدود 80 میلیارد دلار میباشد.ارزش بازار داروی کشور ما ( که هم اکنون بیش از 96 درصد آن مربوط به داروهای شیمیایی است.) در حدود 3 میلیارد دلار است که بیش از 20 %  آن تا سال 1404 باید به داروهای گیاهی تولید داخل اختصاص یابد .تمامی موارد مذکور سرعت بخش روند رو به رشد این تحولات در نظام های سلامت کشور و جهان  بوده است.

سلامت یکی از مهمترین مسایلی است که برای حفظ و بهبود آن تمامی بخش های جامعه باید کوشا باشند. دانشگاهیان، متخصصان، پژوهشگران، پزشکان، تولیدکنندگان، فروشندگان، مردم و سیاستمداران همگی حلقه هایی از زنجیره ی سلامت را تشکیل میدهند.

دومین نمایشگاه بین المللی تخصصی طب سنتی طب جایگزین و داروهای گیاهی ، رویدادی سلامت محوراست در راستای تحقق اهداف سلامت پایدار؛ برای شکل گیری فضایی تعاملی و سازنده میان تمامی اعضای عرصه ی سلامت. افراد و گروه های مختلف سهیم در آماده سازی و عرضه ی محصولات و خدمات سلامت گرد هم آمده اند تا از دستاورد ها و چالش های یکدیگر آگاه شوند و با مشورت و مساعدت همدیگر مسیر سلامت را هموار سازند که به گفته ی حضرت علی (ع) سلامتی بهترین نعمت است.

بدین وسیله و با افتخار ، شما را به شرکت در دومین نمایشگاه بین المللی تخصصی طب سنتی طب جایگزین و داروهای گیاهی ، رویدادی سلامت محور دعوت مینماییم.29 بهمن تا 2 اسفند ماه  1398 در محل نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب تهران، مرکز تجارت جهانی ایران، پذیرای حضورتان خواهیم بود.

 چرا این نمایشگاه

1- جلوگیری نمودن از هدر رفتن مواد اولیه بدلیل عدم استفاده صحیح از منابع موجود

2- لزوم فراوری گیاهان دارویی و جلوگیری از خام فروشی

3- ضرورت تبادل افکار و تعامل بین بخشی حوزه های علمی، تولیدی، اجرایی، تجاری

4- ایجاد زمینه تشویق و ترغیب سرمایه گذاران و بازرگانان داخلی و خارجی جهت ورود به این عرصه

5- عدم بهره گیری از فناوری و تجهیزات و صنایع نوین در استفاده از گیاهان دارویی

6- اهمیت فرهنگ سازی و احیای سبک زندگی و تشویق مصرف فراورده های سالم

7- نداشتن جایگاه مناسب گیاهان دارویی و داروهای گیاهی و طب جایگزین و طب سنتی اسلامی در نظام درمانی کشور و جامعه جهانی

8- وجود سودجویان در عرصه کاشت ، تولید ، فراوری و تجارت طب سنتی

9- عدم آگاهی مردم از فواید طب سنتی و داروهای گیاهی در درمان بیماری ها

10- ضرورت ارتقاء سطح دانش عمومی در زمینه استفاده از گیاهان دارویی و داروهای گیاهی

Post a Comment